18
Şubat
ETİMESGUT İSTASYON MAHALLLESİ ADLİYE EK BİNASI

ETİ-PARK İŞ MERKEZİ BİNASI BÖLGE İSTİNAF MAHKEMESİ OLUYOR !

 2022 yılının sonunda hizmete açılması planlanıyor ,Etimesgut Belediyesi'nden arsa takas yoluyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilen Eti-Park İş Merkezi (ETİ-PARK) Binası, Adalet Bakanlığı Bölge İstinaf Mahkemesi oluyor.AK Parti Ankara Milletvekilleri Hacı Turan, Nevzat Ceylan, Asuman Erdoğan; Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman'ın da yer aldığı toplantıda iş merkeziyle ilgili son durumu açıkladılar.

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca alınan ve Adalet Bakanlığı'na tahsis edilen binanın Bölge İdare Mahkemesi olacağını belirten Hacı Turan, "3 ay önce ihaleye çıkıldı. Bayram sonunda İnşallah çalışmalara başlanacak. Hızlı bir şekilde çalışmalara devam edilerek 2022 yılının son çeyreğinde tamamlanacak. Adalet Bakanlığı'nın planlaması bu şekilde. Açılışını da hep birlikte yapacağız. Katkı ve desteklerinden dolayı Enver Başkan'a da teşekkür ediyorum" dedi.

 Asuman Erdoğan da yarım kalmış projenin hızlı bir şekilde tamamlanmasının Etimesgut için çok güzel bir kazanç olacağını ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi. Etimesgut ve Ankara'ya yapılan yatırımların takipçisi olduklarını kaydeden Nevzat Ceylan da "Ankara'mıza, 19 Mayıs Stadı'nın yerine güzel bir stat yapılacak. Stat 35 bin kişilik öngörülüyordu. Ancak Enver Başkan kapasitenin artırılmasını istedi. Bakanlıkta Enver Başkanın talebini de dikkate alarak seyirci kapasitesini 45 bine çıkardı" şeklinde konuştu.

 Etimesgut İlçe merkezinde yıllardır atıl vaziyette duran Eti-Park Binası, 2019 yılında Etimesgut Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapılan anlaşma gereği takas edilmişti.

Daha sonra Adalet Bakanlığı’na tahsis edilen binanın Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Ek Hizmet Binası olarak kullanımına karar verildi. Şimdi ise Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, binanın tamamlatılması ve güçlendirilmesinin yapılması için ihaleye çıktı. Toplam inşaat alanı 88.980 m² olan 4 Bodrum 1 Zemin 16 Normal 1 çatı katından oluşan binanın ihalesi 05/04/2021 tarihinde gerçekleşecek. İnşaatın tamamlanma süresi, yer tesliminden itibaren 700  takvim günü olarak belirlenmiş.
Yahya Ayyıldız Gayrimenkul  © 2017 | All Rights Reserved