02
Kasım
MSB AYYILDIZ PROJESİ ETİMEGUT'A NELER KATTI ?

MSB AYYILDIZ PROJESİ VE ETİMESGUT 

 

 Türkiye'nin tüm askeri yönetimi tek merkezde toplanıyor. ABD'nin askeri karargahı Pentagon benzeri olacak 'Ay Yıldız Karargahı', Genelkurmay Başkanlığı'nın harekat merkezi olarak kullanılacak. Her türlü saldırıya karşı dayanıklı olacak karargah, nükleer saldırıdan bile etkilenmeyecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bütün birimleri tek çatı altında toplanması amacıyla 'Ay Yıldız Karargahı' inşa ediliyor. 30 Ağustos 2021 Pazartesi günü temel atma töreni yapılan karargah; Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ev sahipliği yapacak.

TSK'nın yeni karargahı, ay-yıldız şeklinde olacak. İlk etapta Milli Savunma Bakanlığı yerleşecek, etaplar tamamlandıkça kuvvet komutanlıkları Ay Yıldız Karargahı'ndaki yerini alacak. Yeni karargahın hizmete girmesiyle birlikte, Türkiye'nin bütün askeri yönetimi tek bir merkezden idare edilecek

Yerleşke, yaklaşık olarak 12.6 milyon m²’lik bir arazi üzerine inşa edilecek ve binaların kapalı alanı toplamda 890.000 m²’yi bulacak. Ay Yıldız Yerleşkesi’nde yaklaşık 15,000 personel hizmet verebilecek ve yerleşkenin ortasında 23,000 m²’lik bir tören alanı yer alacak.

Bundan dolayı 15.000 personel konaklama ihtiyacını karşılamak için yakın çevrede kiralık , satılık ev arayışı içerisinde olacaktır . Gelişmekte olan Etimesguta daha da değer katacak olan bu proje , gayrimenkul fiyatlarını belirgin bir şekilde etkileyecektir .Gayrimenkul piyasasına canlılık kazandıracaktır .

 

Yahya Ayyıldız Gayrimenkul  © 2017 | All Rights Reserved